świetlica

Regulamin świetlicy:

1. Dla uczniów, którzy muszą dłużej przebywać w Gimnazjum ze względu na dojazd do szkoły, organizuje się świetlicę.

2. W świetlicy prowadzone są zajęcia w grupach wychowawczych.

3. Zajęcia świetlicowe mogą być prowadzone przed obowiązkowymi zajęciami i po ich zakończeniu, w zależności od potrzeb i w ścisłej harmonii z dojazdem uczniów.

4. Zajęcia świetlicowe organizuje nauczyciel – wychowawca wg opracowanego programu – planu zajęć.

5. Nauczyciel – wychowawca odpowiada za zdrowie, życie i bezpieczeństwo uczniów podlegających jego opiece, organizuje i planuje różne formy zajęć rekreacyjno – sportowych.

6. Nauczyciel – wychowawca współpracuje z nauczycielami i wychowawcami swych podopiecznych oraz rodzicami w celu poznania i ustalenia potrzeb opiekuńczo – wychowawczych.

7. Uczniowie mają prawo do korzystania z wszystkich urządzeń, gier i sprzętów będących w świetlicy.

8. Korzystający mają obowiązek szanować wyżej wymienianą własność świetlicy.

9. Wszyscy odwiedzający świetlicę mają dbać o czystość pomieszczeń.

10. Uczniowie mają prawo do korzystania z fachowej pomocy wychowawców przy odrabianiu lekcji.

11. Z zajęć można wychodzić tylko za zgodą wychowawcy.

12. W czasie zajęć zachowujemy ciszę i spokój, wszystkie propozycje odnośnie imprez, zabaw każdy uczeń ma prawo przedstawić do wychowawcy.

13. Uczniowie dojeżdżający do Gimnazjum obowiązani są: czekać w wyznaczonych miejscach i zachowywać się kulturalnie oraz wchodzić pojedynczo do autobusu i przestrzegać zasady bezpieczeństwa i kulturalnego zachowania się.

14. Plan dowozu i przywozu opracowany jest przez Dyrektora Gimnazjum w uzgodnieniu z organem prowadzącym.

15. Uczniowie dojeżdżający zobowiązani są do dbania o czystość w autobusach, nie niszczenia sprzętu i urządzeń.

16. Świetlica nie odpowiada za wypadki uczniów spowodowane samowolnym opuszczeniem szkoły lub świetlicy.