XI Powiatowy Konkurs Recytatorski Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Magdalena Bilska
Opublikowano: 06.03.2017.
ImageW dniu 1 marca 2017 r. w Zespole Parkowo- Pałacowym w Działoszynie odbył się XI Powiatowy Konkurs Recytatorski „ Poezja i proza twórców brytyjskich  pod patronatem Starosty Pajęczańskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn.
 Celem konkursu było:
Rozbudzenie zainteresowania literaturą brytyjską,
Upowszechnienie twórczości poetów i pisarzy tego obszaru wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych,
Ukazanie piękna i specyfiki literatury twórców brytyjskich,
Propagowanie nauki języka angielskiego

W konkursie wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum: Monika Borowiecka, Jakub Kluczny, Paulina Stefaniak, Weronika Jońska i Dominika Lis. Uczniowie byli przygotowywani przez nauczycieli języka angielskiego: p. Magdalenę Bilską i p. Marka Sławika. Uczestnicy przygotowali dwa utwory: fragment prozy oraz wiersz autorów brytyjskich o łącznym czasie trwania od 5 do 7 minut. Jeden z utworów prezentowany był w oryginale. Jury oceniało: • Dobór repertuaru, • Poprawność językową, • Wrażenia artystyczne Mimo dużej konkurencji wśród uczniów gimnazjum z całego powiatu, naszym uczniom udało się zdobyć: II miejsce - Jakub Kluczny i III miejsce - Weronika Jońska.

ImageImageImageImage